Dricānu katoļu draudzes māja, nākotnē arī muzejs.

Turpinās darbs pie Dricānu draudzes mājas izveides bijušajā Dricānu baznīcas ērģelnieka mājā/ pasta ēkā.

Par draudzes mājas remontu varat noskatīties sižetu Latgales reģionālās televīzijas raidījumā Runoj Latgola (28.11.2019.):

Dricānu draudzes mājas vēsture:

1. Draudzes māja ērģelniekam tika uzcelta pirms 2.pasaules kara un tajā tika ielaists pasts. Par šo notikumu varam lasīt žurnāla "Katōļu dzeive", Nr.11(01.11.1937): Drycānu draudzes lūcekli, sekōdami sova draudzes gona bk. A. Uļjana aizrōdejumim un nūdūmim, ir pastrōdōjuši dīzgon daudz dažaidu dorbu. Jau pagōjušā godā, nasaskotūt uz naražu, kas sevišķi stipri pīmeklēja šū pogostu, tyka izdareiti plašōki remonta dorbi pi Piļcines filialbazneicas. Tymā pat godā pravests uzsōka byuvēt jaunu mōju ērgeļnīkam Drycānūs. Mōjas ceļšonai leidzekli tyka vōkti, reikojūt lotorejas, kuras drycānīši stipri atbalsteja, un moksojūt nūdūkļus nu zemes. Julija mēnesī š. g. šei skaistōkō mōja Drycānūs tyka galeigi nūbeigta un jamā pārgōja dzeivōt ērgeļnīks un reizē ar jū tyka pōrcalts posts. Tad pravests šūvosor izdareja seikōkus remonta dorbus dzeivojamai mōjai: nūbeidze ūtrō stōva byuves dorbus, pastateja uz Taunogas ceļa skaistu ceļmolas krystu kūpā ar Drycānu muižas jaunsaimnīkim un pataiseja skaistu dōrzēņu pretim bazneicai asūšam krystam.
Tātad ērģelnieka māja tika uzcelta 1937.g. par draudzes locekļu ziedojumiem.
Lempu sādžas cilvēki piedalījās kokmateriālu atvešanā. Baļķi ērģelnieka mājas celšanai vesti ar zirgiem. Iespējams, ka kokmateriāli bija no draudzes meža, kurš atrodas braucot pa veco ceļu no Lempiem uz Pilcini.

2. Padomju laikā visi draudzes īpašumi, arī ērģelnieka māja, tika atņemti, šajā ēkā darbojās pasts un sakaru nodaļa.

3. Pēc neatkarības atgūšanas – Dricānu pasta nodaļa. Par to, ka ērģelnieka māja nav atdota draudzei, pieminēts bīskapa Jāņa Cakula kūrijas arhīva materiālu apkopojuma grāmatā LATVIJAS ROMAS KATOĻU DRAUDZES, Rīgas metropolijas kūrija, 1997., 146.lpp., uzskaitot Dricānu katoļu draudzes īpašumus ir rakstīts, ka "ērģelnieka mājā vēl līdz šim atrodas pasts, bet plebānijā dzīvo prāvests". 1998.gadā Dricānu pasta ēku un zemes gabalu noprivatizēja "Latvijas pasts".

4. 2012. gada 1. martā Dricānu pasta nodaļa tika slēgta. Pasta ēka un zeme tika izlikti izsolē. Sākumcena bija neadekvāti augsta, tāpēc nācās vairākus gadus veikt saraksti ar "Latvijas pastu" un gaidīt piemērotu cenu. Tikai 2015.gadā, kad izsole bija ar lejupejošu soli, Dricānu katoļu draudze "Latvijas pasta" rīkotajā izsolē nopirka pasta ēku un zemi ap to. Mājas stāvoklis bija ļoti slikts, jo ēkai bija izsisti logi, nama ziemeļaustrumu pusē bija sapuvis stūris, pie pamatiem auga koki un krūmi. Vide bija piesārņota ar atkritumiem un nekopta. Vārdu sakot, viss bija nolaists.

5. 2016. gadā tika uzsākti darbi: tika sakopta teritorija, nogriezti traucējošie koki, utilizētas atkritumu kaudzes; mājas sapuvušais stūris tika saremontēts; ēkas iekštelpās demontēti 3 apaļie cepļi un plīts, nenesošās starpsienas un padomju laiku reģipsis; nojaukta sapuvusī veranda; no griestiem aiznesti izdedži, kuri bija izmantoti siltumizolācijai. Palika pāri pamati un sienas. Piepildījās teiciens, ka vieglāk celt no jauna nevis atjaunot, bet tomēr mēs gribējām savest kārtībā māju, kuru dricānieši par saviem ziedojumiem bija uzcēluši draudzes vajadzībām.
Ar draudzes cilvēku palīdzību no draudzes meža kokiem tika sagatavoti kokmateriāli jumta konstrukcijai.

6. 2017. gadā tika nojaukts vecais šīfera jumts un nostiprinātas jumta konstrukcijas, tad tika uzlikts jaunais RUUKI metāla jumts, kurš kalpos vismaz 50 gadus.

7. 2018. gadā demontēta vecā grīda un tad iebetonēta jaunā siltā kā arī izbetonēti pamati verandai.

8. 2019. gadā nomainīti logi pret jauniem koka logiem; noņemti vecie fasādes dēļi; nomainīti sapuvušie baļķi pret jauniem, daudzās vietās guļbūves satrupējušie posmi tika protezēti; ieliktas 2 ārdurvis; fasādei uzstādīti jauni koka dēļi un nokrāsoti ar Eko Solis pelēku lineļļas krāsu un gaiši brūnu Vivacolor Villa Akva krāsu; visa siltināšana gan guļbaļķu gan logu un durvju, gan iekšējo sienu tika veikta ar dabīgiem materiāliem - linu pakulas, kaņepu vate un kokšķiedras plātnes (ekovate.lv). Tika uzcelta pilnīgi jauna veranda un blakus terase, kā arī izbetonētas ieejas kāpnes un uzslieta nojume. Griesti apšūti ar skaistiem senatnīgiem dēļiem, kurus ziedoja draudzes loceklis no savas vectēva lauku mājas.

9. 2020. gadā iekštelpās guļbaļķi tika apšūti ar dēļiem, tad tie apstrādāti ar lineļļu. Uzstādīta pilnīgi jauna elektroinstalācija. Noflīzēta grīda ar koka imitācijas flīzēm.

10. 2021. gadā Rēzeknes novada podnieks speciāli mūsu draudzes namam izgatavoja māla lustras.
Mēbeļu meistars, kurš ir cēlies no mūsu draudzes, mājā uzstādīja virtuves iekārtu.

11. 2022. gadā esam pabeiguši mājas 2. stāva siltināšanu un koka apdari.

Visi darbi veikti par ziedojumiem. Darbu vēl ir pietiekoši daudz. Vajag mēbeles un labiekārtot.
Pateicos visiem par atbalstu! Lai Dievs visus labdarus bagātīgi apveltī ar vajadzīgajām žēlastībām!

Draudzes mājas remonts turpinās... Lūdzu atbalstiet šo remontu ar ziedojumiem.

Dricānu Romas katoļu draudze, reģ. nr.: 90001174365
Draudzes konts: LV42PARX0016987300001